Szpilki Na Mapie

Dominika i Jacek. Para, która miała wielkie marzenie. Tym marzeniem była podróż dookoła świata. Z marzeniami zaś bywa tak, że ewoluują. Z naszym było podobnie. Zaczęło się od marzeń o bilecie RTW (“round-the-world”) a skończyło się na tym, że wyjechaliśmy w nieznane, bez bliżej określonego terminu powrotu.

Wyruszyliśmy w marcu 2016 roku. Po przejechaniu przez Europę i Bliski Wschód wylądowaliśmy w Afryce którą eksplorowaliśmy przez 15 miesięcy. Obecnie od ponad roku przemierzamy bezdroża Ameryki Południowej.

Czy jesteśmy podekscytowani? Zdecydowanie. Czy się nie boimy? Oczywiście, że mamy obawy. Istnieje tak wiele znaków zapytania. Jednak dla nas są one nieodłączną częścią drogi. Gdyby nie te znaki zapytania, pewnie zostalibyśmy w domu, otoczeni codziennością. Codziennością którą bardzo lubiliśmy. Mieliśmy pracę która dawała nam wiele satysfakcji, rodziny które nas kochają i przyjaciół na których możemy zawsze liczyć. Zostawiamy za sobą wiele, ale wierzymy, że to tylko chwilowe rozstanie.

Jacek Krzeszewski

Rocznik 89. Absolwent klasy o profilu matematyczno-filozoficznym V Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie. Z wykształcenia ekonomista (prawie z tytułem magistra). W pracy badacz rynku. Na co dzień artystyczna dusza. Z zamiłowania muzyk, gra na gitarze, śpiewa, tworzy muzykę, pisze teksty, gra w zespole Westwood (kliknij tutaj aby posłuchać). Z jednej strony romantyk, filozof lubiący dyskusje na ważkie tematy, z drugiej strony twardo stąpający po ziemi realista, który próbuje zoptymalizować każdy plan. Indywidualista. Perfekcjonista, który w stu procentach angażuje się w to co robi. Ma marzenia, stawia sobie w życiu cele, które wytrwale realizuje. Ma niesamowitą energię życiową. Lubi działać, nie cierpi odpoczywać. Najbardziej męczy go nicnierobienie. Jest człowiekiem otwartym na ludzi i otaczający go świat, z łatwością nawiązuje kontakty i zjednuje sobie ludzi. Jednocześnie ma trudny charakter co czasami daje odczuć otoczeniu. Jest wymagający zarówno wobec siebie jak i wobec innych.

Dominika Krzeszewska

Rocznik 90. Absolwentka V LO w Warszawie i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na wydziale lekarskim. Autorka pomysłu na podróż dookoła świata. Nie wyznaje półśrodków. Kiedy się czegoś podejmuje to musi być to największe i najlepsze. Kiedy myśli o podróży, musi być to podróż dookoła świata. Estetka. Ma dobry gust i jeszcze lepszą pamięć. Uwielbia wszelkie zgrzebności i rustykalności. W kręgu znajomych uchodzi za mistrzynię cukiernictwa. Jest bardzo dokładna i bardzo cierpliwa jeśli na czymś jej zależy. Zawsze bierze wszystko na poważnie przez co czasami brakuje jej dystansu do samej siebie. Planistka. Bardzo lubi robić listy z TO DO’sami i zapisywać różne rzeczy w zeszytach, których posiada niezliczoną ilość. Uparta i wytrwała w dążeniu do celu. Nigdy nie nosi niczego w kieszeniach spodni. Zawsze mierzy wysoko.